Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/IV Sesja Rady Powiatu Szamotulskiego

IV Sesja Rady Powiatu Szamotulskiego

11 Września 2024

11 września odbyła się IV Sesja Rady Powiatu Szamotulskiego.

Na początku złożono gratulacje dr Jackowi Hołdernemu, który został ponownie wybrany na stanowisko Ordynatora Oddziału Chirurgicznego w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach, a dzięki doskonałej ocenie pracy zespołu oddziału, placówka została wyróżniona włączeniem do prestiżowej Krajowej Sieci Onkologicznej.

Omówiono sprawozdania: z działalności Zarządu Powiatu Szamotulskiego w okresie od 11 czerwca do 4 września 2024 r. oraz z realizacji uchwał Rady Powiatu Szamotulskiego.

Kolejnym etapem było przedstawienie informacji o stanie bezrobocia w Powiecie Szamotulskim i realizacji programów w zakresie aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych za 2023 rok.

Następnie wysłuchano sprawozdań Kierowników Nadzorów Wodnych z działań podejmowanych na terenie Powiatu Szamotulskiego w roku 2023.

Podjęto następujące uchwały: w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu, w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Szamotulskiego na lata 2024 - 2037, w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu na 2024 rok.

Kolejne uchwały podjęto w sprawach: określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających Powiatowi Szamotulskiemu lub jego jednostkom podległym, warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną, oraz wskazania organów lub osób uprawnionych do udzielania tych ulg, a także niedochodzenia należności o charakterze cywilnoprawnym; ustalenia wysokości diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych dla radnych, a także rozpatrzenia skargi na Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach.