Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/IX Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o (..)

IX Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o “Wielkopolski Bat” WRONKI 2023

27 Października 2023

W niedzielę 22 października 2023 zakończył się IX Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o “Wielkopolski Bat” WRONKI 2023.

Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Wronieckie Stowarzyszenie Kultury, Wroniecki Ośrodek Kultury i Zespół Tańca Polskiego “Wronki”.

Do udziału w turnieju zgłosiły się 22 ośrodki taneczne z całej Polski, łącznie 103 pary w turnieju ogólnopolskim i rekordowa liczba 70 par w turnieju tańca regionalnego. Gala finałowa rozpoczęła się wspólnym polonezem w wykonaniu blisko 300 tancerzy.

Zwycięzcami tegorocznego Wielkopolskiego Bata zostali:

kat. I  Pawlak Filip i Szczepanik Antonina - Zespół Folklorystyczny “Wielkopolanie”,

kat. II Janda Filip i Celuch Marta - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka”,

kat. IIIB Burzyński Piotr i Czerska Hanna - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka”,

kat. IVA Zych Maciej i Wójtowicz Helena - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka”,

kat. V Open Teperek Kajetan i Drzas Joanna - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka”,

kat. VI Teperek Jakub i Kołodko Kamila - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka”,

kat. VII - Strzelewicz Zbigniew i Roik Kamila - Zespół Pieśni i Tańca “Łaniki”.

Jak co roku odbyła się także konkurencja tańca regionalnego. Na najwyższych stopniach podium stanęły pary:

I - Pawlak Flip i Szczepanik Antonina - Zespół Folklorystyczny “Wielkopolanie”,

II - Strzelewicz Wiktor i Skotnicka Lena - Zespół Pieśni i Tańca “Łaniki”,

III - Matuszak Mateusz i Piaskowska-Niszczak Olga - Zespół Tańca Polskiego “Wronki”,

IV - dwie pary zdobyły I miejsce:

Zych Maciej i Wójtowicz Helena - Zespół Pieśni i Tańca UW “Warszawianka” oraz

Zastróżny Daniel i Góral Amelia - Zespół Tańca Polskiego “Wronki”,

V - Teperek Jakub i Kołodko Kamila - Zespół Pieśni i Tańca UW “Warszawianka”,

VI - Strzelewicz Zbigniew i Roik Kamila - Zespół Pieśni i Tańca “Łaniki”.

Turniej dzięki swojej renomie i profesjonalnemu przygotowaniu co roku przyciąga coraz więcej uczestników oraz widzów.

Z niecierpliwością oczekujemy przyszłorocznego jubileuszowego X Turnieju o „Wielkopolski Bat” Wronki.