Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/IX Szamotuły Samsung Półmaraton 2019

IX Szamotuły Samsung Półmaraton 2019

7 Października 2019

IX Szamotuły Samsung Półmaraton 2019

Za nami emocje związane z IX Szamotuły Samsung Półmaraton, w niedzielę 6 października aura zgotowała biegaczom miłą niespodziankę i biegi odbywały  się przy bardzo słonecznej pogodzie, co spowodowało, że uznano tegoroczne warunki za najlepsze w historii biegu. Wcześniej, bo już o godzinie 9.00 rozpoczął się IX Samsung Bieg Rodzinny na dystansie 800 m oraz III Samsung Charity Run na dystansie 4,2 km. W tym roku w biegach wzięło 965 biegaczy w kilku kategoriach wiekowych. Tegoroczny bieg dostarczył nam jeszcze  większe powody do radości, ponieważ jako pierwszy w doskonałym czasie 1 godzina 7 minut 25 sekund  na metę przybiegł mieszkaniec naszego powiatu Jakub Szymankieiwcz z Wronek, oraz dlatego, że w biegu, władze Powiatu godnie reprezentował  Wicestarosta Powiatu Szamotulskiego Rafał Zimny. Na mecie wszystkich biegaczy witali  z medalami organizatorzy biegu oraz przedstawiciele samorządu w osobach Starosty Beaty Hanyżak, Członka Zarządu Kazimierza Michalaka i Andrzeja Grzeszczyka oraz Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Dariusza Wachowiaka. Trzeba przyznać, że sportowe emocje udzielały się wszystkim obecnym. Pokonanie dystansu 21 km to dla wielu uczestników nie tylko zmęczenie i wylany pot, to walka z własnymi słabościami. Tym większa radość i euforia na mecie spotęgowana faktem, że wczorajszy bieg był dla bardzo wielu uczestników okazją do uzyskania życiowego wyniku czasowego. Wszystkim biegaczom składamy serdeczne gratulacje!!

Wyniki  dostępne na www.samsunghalfmarathon.com