Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

7 Października 2021

Miniony wtorek (5 października) był szczególnym dniem dla naszych kochanych seniorów. Po raz piętnasty spotkali się oni na inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która odbyła się w auli szamotulskiego Zespołu Szkół nr 3. Na twarzach zgromadzonych widać było szczęście ze spotkania, gdyż poprzedni rok akademicki prowadzony był w trybie zdalnym. Uroczystość inauguracyjną prowadziła Agnieszka Krygier- Łączkowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi, która opisała zgromadzonym działalność UTW w trakcie ubiegłego roku akademickiego. Przedstawiła również plan zajęć i wykładów na nadchodzące miesiące. Na uroczystościach nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz tak Powiatu, który reprezentowała Starosta Beata Hanyżak, jak i Gminy, w osobie Sekretarza Karola Hartwicha. Przedstawiciele samorządów złożyli najserdeczniejsze życzenia uczestnikom uroczystości. Oficjalnego rozpoczęcia nowego roku akademickiego dokonał  prof. Krzysztof Wronecki, który wręczył indeksy nowym studentom, a także wygłosił wykład na temat epidemii i pandemii w historii świata. Przybliżył także zgromadzonym swoją pracę oraz historię związaną ze stolicą powiatu. Uwieńczeniem uroczystości był występ Julianny Sroki- Kierończyk oraz Krzysztofa Łączkowskiego.