Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Innowacyjność i przedsiębiorczość w „Szkole na (..)

Innowacyjność i przedsiębiorczość w „Szkole na Leśnej”

30 Sierpnia 2019

Innowacyjność i przedsiębiorczość w „Szkole na Leśnej”

W dniu 29.08.2019r w Firmie Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. z siedzibą we Wronkach, zostało podpisane porozumienie o realizacji Programu P-TECH, czyli wielostronnej inicjatywy w zakresie edukacji.

Celem szkolnego modelu P-TECH jest zapewnienie młodym ludziom wsparcia w rozwoju ich umiejętności naukowych, technicznych i zawodowych potrzebnych w miejscach pracy XXI wieku oraz w dalszej edukacji.

P-TECH to przykład najlepszego wykorzystania wielostronnego partnerstwa w ramach którego uczniowie szkół technicznych mogą się rozwijać również w środowisku zawodowym. Dla Technikum Zespołu Szkół nr 1  jest to szczególne wyróżnienie, gdyż znalazło się ono w gronie trzech szkół w Polsce, które zostały objęte tym pilotażowym programem dzięki wsparciu firmy Samsung.

Wydarzenie to miało szczególny charakter. Umowa została zawarta bowiem w obecności Minister Przedsiębiorczości Pani Jadwigi Emilewicz.

Porozumienie o partnerstwie  podpisali: Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Rafał Zimny, Dyrektor szkoły Monika Kozber, Prezes Zarządu Daegon Koh i Dyrektor Personalny Olgierd Bałtaki.

Następnie Goście udali się do szkoły na Leśnej, do której przybyła również Wielkopolska Wicekurator Oświaty Pani Aleksandra Kuź, aby jako przedstawiciel organu nadzoru pedagogicznego uczestniczyć w tym ważnym dla Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach wydarzeniu.

Goście zwiedzili salę „Samsung Labo” oraz inne pracownie zawodowe. Dyrektor szkoły Monika Kozber przedstawiła, natomiast krótką historię placówki, opowiedziała o sukcesach uczniów, nauczycieli i bardzo dobrych wynikach nauczania. Pani Minister była też zainteresowana realizowanymi dotychczas działaniami obejmującymi podejmowanie przez placówki edukacyjne porozumień o współpracy z firmami, przedsiębiorstwami i uczelniami wyższymi, w zakresie m.in. prowadzenia przez specjalistów zajęć nauki zawodu, doposażaniu pracowni, organizacji szkoleń dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, staży dla uczniów, czy przygotowywania konferencji.

Cieszy nas, że we Wronkach, udaje się rozwijać kształcenia techniczne tak, aby absolwenci byli bardzo dobrze przygotowani do wymagającego rynku pracy.

Źródło: Zespół Szkół nr 1 we Wronkach