Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Inwestycje w infrastrukturę oświatową w Powiecie (..)

Inwestycje w infrastrukturę oświatową w Powiecie Szamotulskim

26 Października 2020

Miło nam poinformować, że remont w Zespole Szkół nr 3 im. H. Kołłątaja w Szamotułach, w ramach Programu „Szatnia na medal”, dobiegł końca. Przypomnijmy, że Powiat Szamotulski w ramach trzeciej edycji Programu, pozyskał dofinansowanie w wysokości 95.519,00 zł. Remont obejmował kompleksową wymianę stolarki drzwiowej, okładziny ściennej oraz sanitariatów, wyremontowano dwa z czterech kompleksów szatniowych. Całościowy koszt robót budowlanych to kwota: 205.870,00 zł.

Drugą znaczącą inwestycją w infrastrukturę oświatową w Powiecie Szamotulskim jest wielofunkcyjne boisko na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach. Wartość inwestycji to 225.000,00 zł. Ponadto, kwota 20.000,00 zł przeznaczona została na przebudowę chodnika wraz z dojściem do boiska. Rozbudowa infrastruktury sportowej szkoły na Leśnej wzbogaciła i uatrakcyjniła zajęcia wychowania fizycznego oraz stała się ciekawą formą spędzania czasu wolnego dla uczniów.

Również w Zespole Szkół Nr 2 w Szamotułach wiele się dzieje. W budynku D szkoły  wykonywana jest aktualnie modernizacja izolacji przeciw wilgotnościowej pomieszczeń piwnicznych, w tym: osuszenie, wykonanie nowej izolacji pionowej oraz wymiana stolarki okiennej. Zakończenie prac zaplanowano na początek listopada br., a całość zadania to 145.000,00 zł. Natomiast w Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach prowadzone są prace termoizolacyjne i wymiana dachu na budynku bursy. Koszt remontu wyniesie 112.000,00 zł.