Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Jubileusz dwóch wielkich firm

Jubileusz dwóch wielkich firm

14 Września 2023

W tym miesiącu miały miejsce dwa okrągłe jubileusze - swoje 30 rocznice obchodziły firmy: IW - MET w Pniewach oraz Herkules w Jastrowie. Na obydwóch uroczystościach obecna była Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, która złożyła przedstawicielom firm serdeczne gratulacje.

IW-MET początkowo zajmowało się tylko i wyłącznie skupem złomu czarnego. W kolejnych latach firma postanowiła poszerzyć swój asortyment do skupu i przerobu złomu niebieskiego. Dzisiaj jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży przerobu złomu poprodukcyjnego.

Natomiast Herkules jest doświadczonym dostawcą najwyższej jakości sprężyn falistych, sprężyn typu Bonnell oraz sprężyn kieszonkowych do produkcji mebli tapicerowanych oraz materacy.