Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Klasa patronacka ENEA w Zespole Szkół Nr 1 im. (..)

Klasa patronacka ENEA w Zespole Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach

12 Października 2023

10 października w obecności Ministra Rozwoju i Technologii Grzegorza Piechowiaka,  Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak, Dyrektor Szkoły Monika Kozber wraz z Prezesami Grupy ENEA - Lechem Żakiem i Michałem Cebulą oraz Prokurentem ENEA Katarzyną Jarzębińską, podpisała list intencyjny, na podstawie którego uruchomiona zostanie klasa patronacka dla kierunku technik energetyk.

Na spotkaniu przedstawiono cele i założenia patronatu, polegające między innymi na wsparciu szkoły i wymiernych korzyściach dla uczniów, takich jak: doposażenie pracowni, tablety i stypendia dla uczniów, wsparcie merytoryczne nauczycieli oraz możliwości rozwoju kariery zawodowej.

Przy okazji szkoła miała możliwość zaprezentowania gościom sprzętu specjalistycznego  sfinansowanego przez Grupę ENEA. Pochwalili się także sukcesami naszych zdolnych uczniów - Filipa Białyńskiego z klasy IIe, który zaprezentował wykonaną przez siebie i nagrodzoną w konkursie ogólnopolskim maszynę wiatrową, a także Olgi Spychały z klasy IIi oraz Macieja Pryszczewskiego z klasy IIum, których filmik zdobył 5 miejsce w ogólnopolskim konkursie „Dobre nawyki oszczędzania”.

Uczniowie mieli okazję skorzystać z VRbus training, zapoznając się z najnowszymi technologiami w energetyce.