Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejna duża koreańska inwestycja w Powiecie Szamotulskim

Kolejna duża koreańska inwestycja w Powiecie Szamotulskim

27 Czerwca 2023

Koreańska firma AJU POLAND zbuduje w Bytyniu fabrykę wyrobów stalowych z blach powlekanych. Powstający w powiecie szamotulskim zakład zatrudni ponad 200 osób. Nowa inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji - Wielkopolska, na obszarze zarządzanym przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Wyroby z fabryki będą wykorzystywane w produkcji sprzętu AGD światowych marek oraz w branży budowlanej.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowany zakład odbyło się 26 czerwca br. w Bytyniu, przy udziale Grzegorza Piechowiaka - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Wicestarosty Szamotulskiego Rafała Zimny, Wójta gminy Kaźmierz Zenona Gałka,  a także przedstawicieli koreańskiego inwestora, specjalnej strefy ekonomicznej i samorządowców.

„Utworzenie nowego zakładu pracy to istotne wsparcie dla powiatu szamotulskiego w zakresie nowych atrakcyjnych miejsc pracy. Kreowanie pozytywnego klimatu dla inwestycji, zarówno na poziomie polityki gospodarczej kraju, jak i regionalnej, samorządowej, przynosi wymierne korzyści społeczno-ekonomiczne dla gospodarki, lokalnego samorządu oraz mieszkańców powiatu” - powiedział Rafał Zimny, wicestarosta szamotulski.