Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejna edycja „Liska w domu” zakończona

Kolejna edycja „Liska w domu” zakończona

3 Czerwca 2024

Piotr Lisek kolejny raz wygrał mityng skoku o tyczce „Lisek w domu”, który odbył się w Dusznikach, rodzinnej miejscowości najlepszego polskiego tyczkarza. Reprezentant Polski w wielkim stylu rozpoczął sezon, wynikiem 5,82 m ustanowił rekord mityngu i pokazał, że u siebie w domu jest nie do pokonania.

Lisek, który wygrał w pięknym stylu, miał jednak godnego rywala - mistrza i wicemistrza olimpijskiego, Francuza Renaud’a Lavillenie. Ich rywalizacja była pasjonująca - obaj szli bezbłędnie, choć trzeba przyznać, że to Polak pokonywał kolejne wysokości z większym zapasem. Najpierw zaliczyli po 5.42, później 5.62 i 5.72. Dla Francuza bardzo ważne było jednak, by uzyskać wysokość 5.82, a to dlatego, że jest to minimum kwalifikacyjne do igrzysk w Paryżu, czego Lavillenie jeszcze nie zdobył. Pierwsze pomyłki pojawiły się właśnie na tej wysokości, ale to Lisek w drugiej próbie przeskoczył poprzeczkę, został samodzielnym liderem i w dodatku ustanowił rekord mityngu.

Trzecie miejsce, z wynikiem 5.62 m, zajął Robert Sobera.

Zawody, tak jak w poprzednich latach, miały formę pikniku i świetnej zabawy nie tylko dla mieszkańców Dusznik. Impreza została wsparta przez Powiat Szamotulski, który na miejscu reprezentowała Starosta Szamotulski Beata Hanyżak.

Już za tydzień rozpoczną się mistrzostwa Europy w Rzymie, w których Piotr Lisek może odegrać czołową rolę. Jego wynik z Dusznik - 5.82 m - to aktualnie drugi najlepszy rezultat w tym sezonie.

Życzymy powodzenia!