Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejna edycja teatralnych konfrontacji w Szamotułach

Kolejna edycja teatralnych konfrontacji w Szamotułach

8 Lutego 2024

7 lutego 2024 r. w budynku Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Szamotułach odbyło się wyjątkowe teatralne święto, czyli VII Konfrontacje Małych Form Teatralnych Młodzieży „Teraz My”, których organizatorem jest Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy.

Wydarzenie to odbyło się pod patronatem Starosty Szamotulskiego, a na miejscu Powiat reprezentowali Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego Piotr Michalak oraz p.o. Dyrektor Wydziału Edukacji, Spraw obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Justyna Hagedorn.

Swoje spektakle przedstawiły dzieci z następujących placówek:

• Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach,
  • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego w Poznaniu,
  • Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach,
  • Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Integracja i Rehabilitacja w Szamotułach,
  • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie,
  • Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Przyborowie,
  • Stowarzyszenie Społeczne na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski Szamotuły.

Wszystkie występy charakteryzowały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, dostarczyły także mnóstwo wzruszeń i uśmiechów. Wykonawcy otrzymali na pamiątkę specjalne statuetki.