Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejna inwestycja w Powiecie Szamotulskim zakończona

Kolejna inwestycja w Powiecie Szamotulskim zakończona

11 Października 2023

9 października miał miejsce oficjalny odbiór pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół nr 3 w Szamotułach. W wydarzeniu wzięli udział: Poseł na Sejm Jakub Rutnicki, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny, Przewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego Radosław Łanoszka wraz z członkami Rady, Dyrektor ZS nr 3 w Szamotułach Aleksandra Lis-Łagodzińska.

Realizacja zadania wpłynie na poprawę jakości kształcenia zawodowego poprzez modernizację pracowni zawodowych:

• obrabiarek numerycznych,
  • obrabiarek konwencjonalnych,
  • obróbki ręcznej oraz wiertarek elektrycznych,
  • spawalnictwa,
  • elektrycznych.

Inwestycja obejmowała:

• roboty zewnętrzne (elewację, stolarkę, roboty murowe, izolację fundamentów, dach i zagospodarowanie terenu),
  • roboty wewnętrzne (posadzki, roboty murarskie, ściany, sufity, stolarkę),
  • instalacje (sanitarną wod.-kan., ogrzewania, wentylacji mechanicznej, deszczowej i elektroenergetycznej),
  • wyposażenie w sprzęt.

Wartość projektu to ponad 6,3 mln zł. Powiat Szamotulski pozyskał wsparcie w wysokości 85% kosztów kwalifikowalnych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Bardzo się cieszymy, że nasza młodzież może korzystać z nowoczesnego sprzętu w odpowiednich warunkach.