Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejna odsłona Galerii POD Halszką! Myćka na słupie.

Kolejna odsłona Galerii POD Halszką! Myćka na słupie.

8 Listopada 2023

Tym razem gościliśmy niezwykłego artystę Grzegorza Myćkę, który przeprowadził z szamotulską młodzieżą warsztaty z sitodruku. Na torbach płóciennych pojawiły się wcześniej zaprojektowane wzory. Na naszym słupie zagościły kolejne ciekaw prace, które można obejrzeć bezpłatnie na terenie Muzeum - Zamek Górków.

Kuratorem wystaw i warsztatów jest Damian Kłaczkiewicz, a organizatorami: Powiat Szamotulski i Muzeum - Zamek Górków.

Grzegorz Myćka zajmuje się grafiką warsztatową i projektową, ilustracją oraz krótkimi formami animowanymi. Jest wykładowcą w Collegium da Vinci w Poznaniu. Prowadzi Pracownię Grafiki w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Jest doktorantem Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.