Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejna odsłona Projeku Edukacyjnego pod nazwą "Młodzi w (..)

Kolejna odsłona Projeku Edukacyjnego pod nazwą "Młodzi w Urzędzie" w Starostwie Powiatowym w Szamotułach

23 Grudnia 2019

Wzorem lat ubiegłych, 19  grudnia br., w Starostwie Powiatowym w Szamotułach przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne dla młodzieży z ZS nr 1 we Szamotułach, organizowane w ramach projektu „Młodzi w urzędzie”. Celem  zajęć jest nabycie przez uczniów umiejętności sporządzania urzędowych wniosków, wypełniania druków, opracowywania pism i podań, pozyskiwania informacji i komunikowania się w urzędzie. Uczniowie odwiedzili poszczególne wydziały starostwa, celem rozwiązania powierzonych im zadań. Młodzież stanęła m.in. przed takimi zadaniami jak :  formalności związane z rozbiórką obiektu budowlanego, dociepleniem domu, zorganizowaniem sportowych zawodów osób niepełnosprawnych, zorganizowanie rajdu, zdobycie mapy ziemi, wybudowanie budynku mieszkalnego na ziemi która stanowi użytki rolne klasy III, które należy wyłączyć z produkcji rolnej. Członek Zarządu Powiatu Kazimierz Michalak przywitał i wprowadził młodzież w tematykę działalności  poszczególnych wydziałów Starostwa Powiatowego, po czym uczniowie ochoczo zabrali się za realizację zadań. Trzeba przyznać, że młodzi ludzie doskonale poradzili sobie z postawionymi celami. Opiekun i nauczyciel Wiedzy o Społeczeństwie pani Wiesława Araszkiewicz bacznym okiem oceniała efekty pracy uczniów. Mamy nadzieję, że kiedy przyjdzie im w przyszłości odwiedzić urząd, będą doskonale zorientowani dokąd skierować swoje kroki, by załatwić potrzebne formalności.