Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejna wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego ze (..)

Kolejna wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego ze Starostami i Prezydentami Miast

29 Października 2020

29 października 2020 miała miejsce kolejna w tym tygodniu wideokonferencja zorganizowane przez Wojewodę Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka dotycząca aktualnej sytuacji epidemiologicznej i działań podejmowanych w ramach walki z epidemią COVID-19. W wirtualnym spotkaniu uczestniczyli Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Dyrektor Szpitala Powiatowego Remigiusz Pawelczak oraz starostowie pozostałych powiatów i prezydentowie wielkopolskich miast. Istotną rolę w dyskusji pełnili też dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ Agnieszka Pachciarz, oraz wicedyrektor NFZ Paweł Kurzak.

Spotkanie dotyczyło organizacji pracy szpitali w regionie. Omówiono m.in. kwestię dostępności łóżek covidowych i miejsc w izolatoriach. Wojewoda podjął także temat funkcjonowania tzw. szpitali tymczasowych. Istotnym tematem rozmów był ponadto sposób kwalifikacji pacjentów. Kwestię tę, w tym kryteria rozliczeń, omawiała szczegółowo dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ Pani Agnieszka Pachciarz. Z kolei wicedyrektor NFZ Paweł Kurzak wypowiedział się na tematy związane z funkcjonowaniem i organizacją pracy punktów drive-thru.