Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejna wizyta młodzieży w ramach projektu "Młodzi w (..)

Kolejna wizyta młodzieży w ramach projektu "Młodzi w Urzędzie"

14 Stycznia 2020

Kolejna wizyta młodzieży w ramach projektu "Młodzi w Urzędzie"

Dnia 13 stycznia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szamotułach gościliśmy kolejną klasę młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 im. P. Skargi w Szamotułach, wraz z opiekunem Panią Wiesławą Araszkiewicz, która realizowała  program edukacyjny „Młodzi w urzędzie”.  W ramach zajęć z Wiedzy o Społeczeństwie przed młodzieżą postawiono zadania załatwienia spraw urzędowych w poszczególnych Wydziałach Starostwa Powiatowego w Szamotułach.

Młodzież została przywitana przez Starostę Powiatu Szamotulskiego Beatę Hanyżak oraz Członka Zarządu Kazimierza Michalaka, którzy w sposób przystępny przedstawili  zasady funkcjonowania urzędu oraz kompetencje poszczególnych wydziałów. Następnie młodzież miała okazję zwiedzić gabinet Pani Starosty i zobaczyć jak na co dzień wygląda miejsce urzędowania zwierzchnika urzędu.

Po przydzieleniu zadań młodzież udała się do poszczególnych budynków starostwa. Przy życzliwej pomocy urzędników załatwiali całkiem „dorosłe” sprawy formalne związane np. wydzieleniem działki pod budowę z gruntów rolniczych. Mamy nadzieje, że zdobyta wiedza posłuży w przyszłości.