Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejne dofinansowania dla Powiatu

Kolejne dofinansowania dla Powiatu

15 Kwietnia 2021

Powiat Szamotulski pozyskał 300 tys. zł w ramach drugiego naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to już trzecie zadanie, które zostanie zrealizowane przez Powiat ze środków ww. Funduszu. Przedmiotem zadania będzie doposażenie w sprzęt medyczny Szpitala Powiatowego w Szamotułach. Zakupiony sprzęt podniesie jakość oferowanych usług oraz standardów opieki medycznej nad pacjentami. Koszt całkowity oszacowano na 405 tys. zł. a jego realizację zaplanowano w roku bieżącym.

Ponadto, w ramach Funduszu, Powiat w roku ubiegłym pozyskał wsparcie o łącznej wartości 1 mln zł., dla dwóch kolejnych inwestycji:

• termomodernizacji budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Urzędu Pracy  w Szamotułach (realizacja w 2021 r.),
  • prac związanych z przystosowaniem budynku Szpitala w Szamotułach do obowiązujących wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej (realizacja w latach 2021 -2022).