Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejne wspaniałe wiadomości dla Powiatu Szamotulskiego!

Kolejne wspaniałe wiadomości dla Powiatu Szamotulskiego!

29 Kwietnia 2021

28 kwietnia br. Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński poinformował, że Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie w sprawie przekazania środków finansowych na zakup ambulansu systemowego z wyposażeniem dla SP ZOZ w Szamotułach. Środki w wysokości 480 tys. zł na zakup karetki pochodzą z rezerwy budżetowej premiera. Nowa karetka będzie stacjonować we Wronkach, gdzie nowy pojazd zastąpi ten mocno już wysłużony. To powód do radości bo wzrasta w ten sposób poziom bezpieczeństwa medycznego Mieszkańców w razie nagłego zagrożenia życia oraz poziom warunków pracy personelu medycznego.

To kolejny pojazd we flocie SP ZOZ w Szamotułach. Lecznica dysponuje już 3 ambulansami - 2 typu „P” i 1 karetką specjalistyczną.