Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejny dzień edukacji prawnej młodzieży w Zespole (..)

Kolejny dzień edukacji prawnej młodzieży w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach

19 Grudnia 2018

Uczestnicy lekcji o prawie znajdują się w klasie.Uczniowie siedzą w szkolnych ławkach. Przy biurku nauczycielskim siedzi prelegent.

Już po raz drugi w tym roku szkolnym licealiści z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z sędziami Sądu Rejonowego w Szamotułach. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach Programu Edukacji Prawnej Młodzieży, w którym szkoła uczestniczy. Podczas spotkania sędzia Piotr Bagiński wyczerpująco przedstawił informacje na temat granic obrony koniecznej, natomiast sędzia Kajetan Kosterkiewicz zaznajomił młodzież z przepisami prawa ubezpieczeniowego.