Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejny raz siatkówka na najwyższym poziomie w (..)

Kolejny raz siatkówka na najwyższym poziomie w Szamotułach

10 Lutego 2022

Od 4 do 6 lutego w hali Szamotulanka odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w piłce siatkowej Juniorek i Juniorów. UKS Szamotulanin Szamotuły doskonale spisał się w roli organizatorów, ale i też sportowo pokazał się z najlepszej strony i dostarczył wiele radości i emocji kibicom siatkówki.
W finale juniorek zagrały mistrzynie i wicemistrzynie Polski z ubiegłego sezonu co zapewniło, że poziom finałów Wlkp. był bardzo wysoki. Nasze zawodniczki walczyły jak równy z równym i nie wiele brakowało by pokonały zespół z Kalisza i Poznania. Niestety zabrakło w końcówkach konsekwentnej gry i dziewczyny z Szamotuł zajęły 3 miejsce, jak same stwierdziły dziewczyny lubią brąz.

Klasyfikacja końcowa:

1. Enea Energetyk Poznań
  2. MKS Energa Kalisz
  3. UKS Szamotulanin Szamotuły
  4. UKS Piątka Turek

Najlepsze zawodniczki turnieju:

• Karolina Pylińska (Szamotulanin) najlepsza atakująca
  • Oliwia Majtyka (Szamotulanin) najlepsza rozgrywająca
  • Justyna Jankowska (Energetyk) najlepsza środkowa
  • Zofia Sobanty (Energa) najlepsza przyjmująca
  • Natalia Pajdak (Energa) najlepsza libero
  • Malwina Stachowiak (Energetyk) MVP

W kategorii męskiej UKS Szamotulanin Szamotuły UKS wprowadził do finału aż dwa zespoły. Poziom był równie wysoki, a niektórych akcji nie powstydziłby się żaden klub seniorski. Kibice licznie zebrani na hali mieli co oglądać. Walka była wyrównana, do ostatniego meczu nie było rozstrzygnięte kto zajmie jakie miejsce. Ostatecznie chłopacy z Szamotuł zajęli 3 i 4 miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

1. Joker Piła
  2. Enea Energetyk Poznań
  3. UKS Szamotulanin Szamotuły 1
  4. UKS Szamotulanin Szamotuły 2

Najlepsi zawodnicy turnieju:

• Nikodem Wiśniewski (Szamotulanin) najlepszy rozgrywający
  • Paweł Czapka (Szamotulanin) najlepszy libero
  • Kacper Garlicki (Joker) najlepszy przyjmujący
  • Kamil Laszuk (Energetyk) najlepszy środkowy
  • Alan Okoń (Energetyk) najlepszy atakujący
  • Filip Domagalski (Joker) MVP

Oba brązowe zespoły Szamotulanina będą reprezentować Szamotuły i Wielkopolskę na rozgrywkach centralnych i walczyć będą o finał Mistrzostw Polski.

Dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji. Urzędowi Gminy za ufundowanie nagród MVP oraz nagród dla najlepszych zawodników turnieju.

Trzymamy kciuki za Naszą młodzież w dalszych rozgrywkach i czekamy na kolejne sukcesy - Brawo UKS Szamotulanin Szamotuły!!!

Dorota Szyszka