Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Kolejny turniej AMICA CUP za nami!

Kolejny turniej AMICA CUP za nami!

17 Września 2021

W dniach 10-12 września w szamotulskiej hali „Wacław” odbywał się Turniej AMICA CUP. To wielkie święto kobiecej siatkówki, które co roku, dostarcza kibicom mnóstwa niesamowitych emocji. W tym roku w szranki stanęły zespoły najlepszych klubów polskiej i niemieckiej ekstraklasy kobiet, w tym reprezentacje Grupy Azoty Chemik Police, DevelopRes SkyRes Rzeszów, Dresdner S.C., czy SC Postdam.

Trzydniowe rozgrywki oparte były o system gry „każdy z każdym” i zasadzie „do 3 wygranych setów”. Walka między zawodniczkami była niezwykle zacięta, ale ostatecznie lider pozostał ten sam. Laur zwycięzcy przypadł bowiem po raz kolejny drużynie z Drezna. II miejsce zajął zespół SC Potsdam, III - Chemik Police, a trzeci stopień podium przypadł siatkarkom DevelopRes Rzeszów.

Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek. Otrzymały je: Aleksandra Lipska (Chemik Police), Medison Lilley (SC Potsdam), Jennifer Janiska (Dresdner SC) i Brauna Honorio (DevelopRes Rzeszów). Tytuł MVP trafił natomiast do Mai Storck z Drezna, a nagrodę specjalna do Sophie Dreblow, reprezentantki tego samego zespołu.

Powiat Szamotulski reprezentował na tym wydarzeniu Wicestarosta Pan Rafał Zimny.