Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Koło Gospodyń Wiejskich w Brodziszewie wystąpiło w (..)

Koło Gospodyń Wiejskich w Brodziszewie wystąpiło w Bitwie Regionów

14 Września 2023

Koło Gospodyń Wiejskich w Brodziszewie reprezentowało Powiat Szamotulski w konkursie kulinarnym Bitwa Regionów, który miał miejsce drugiego września w Parku Miejskim w Ślesinie. W zmaganiach brało udział 31 kół. Gospodynie z Brodziszewa przygotowały danie: Królik w śmietanie na pierzynce ziemniaczanej z surówką ze świeżych warzywa z dodatkiem oleju rydzowego.

Pierwsze miejsce zajęło KGW Noskowo - Radomice - Strzyżewo FENIKS (Powiat Wrzesiński)  i ich dziki gołąbek w modrej, otulony kremowym sosem z borowików brunatnych.

Dzisiaj przedstawicielki Koła gościły w Starostwie Powiatowym, gdzie odebrały gratulacje od starosty Beaty Hanyżak.

Dziękujemy KGW w Brodziszewie za reprezentowanie naszego powiatu. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Pań w konkursach regionalnych.