Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Komunikat o sytuacji epidemicznej w szkołach Powiatu (..)

Komunikat o sytuacji epidemicznej w szkołach Powiatu Szamotulskiego

21 Września 2020

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną na terenie Powiatu Szamotulskiego informujemy, że na dzień 21 września br. godz. 8:30 w szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Szamotulski odnotowano łącznie 8 przypadków zastosowania kwarantanny wobec uczniów oraz kadry pedagogicznej.W tym potwierdzono jeden przypadek zakażenia wirusem SARS Cov 2.

W związku z powyższym przypominamy o obowiązku stosowania działań sanitarno-profilaktycznych częstym myciu rąk, dezynfekcji, zakrywaniu ust i nosa oraz stosowaniu dystansu społecznego w miejscach użyteczności publicznej.

Ponadto informujemy, że dyrektorzy Szkół powiatowych na bieżąco monitorują sytuację epidemiczną w swoich placówkach będąc w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi oraz rodzicami uczniów.