Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Komunikat w sprawie jakości wody na Kąpielisku w (..)

Komunikat w sprawie jakości wody na Kąpielisku w Pamiątkowie

1 Sierpnia 2024

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szamotułach z dnia 31 lipca 2024 r. w sprawie jakości wody na Kąpielisku w Pamiątkowie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach na podstawie wizualnej oceny wody w Kąpielisku w Pamiątkowie, informuje o braku przydatności wody do kąpieli oraz wprowadza tymczasowy zakaz kąpieli z uwagi na zakwit sinic oraz wystąpienie w wodzie śniętych ryb.

Kąpiel w wodzie, w której występują sinice może skutkować przede wszystkim dolegliwościami skórnymi. Połknięcie wody może być przyczyną poważniejszych zaburzeń układu pokarmowego. Informacja dotycząca jakości wody obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Jednocześnie informujemy, że woda w pozostałych kąpieliskach w Powiecie Szamotulskim jest przydatna do kąpieli.