Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Konferencja prasowa Starosty Szamotulskiego, Wicewojewody (..)

Konferencja prasowa Starosty Szamotulskiego, Wicewojewody Wielkopolskiego, Posła Grzegorza Piechowiaka i Dyrektora SP ZOZ w Szamotułach

22 Grudnia 2020

Od dobrych wiadomości wczorajszą konferencję prasową rozpoczęli Beata Hanyżak Starosta Szamotulski, Maciej Bieniek Wicewojewoda Wielkopolski oraz Poseł Grzegorz Piechowiak. Ponad pół miliona złotych trafi do szamotulskiego Szpitala na modernizację przeciwpożarowych dróg ewakuacji.

W drugiej części spotkania, sytuację w szamotulskim szpitalu opisał Remigiusz Pawelczak, dyrektor jednostki. Na obszarze covidowym przebywa średnio 32 Pacjentów. Maksymalnie zajętych było 38 łóżek. Dyrektor zaznaczył, że pierwsze miesiące funkcjonowania obszaru covidowego zostały poświęcone m.in. przeszkoleniu załogi na wypadek zwiększenia liczby łóżek dla osób zarażonych.

Wicewojewoda Maciej Bieniek poinformował, że takie zwiększenia nie są na chwilę obecną planowane. W razie potrzeby, ciężar opieki nad osobami chorymi ma przejąć szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Odpowiadając na pytania uczestniczących w zebraniu Dziennikarzy, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach oraz Wicewojewoda Marcin Bieniek przedstawili plan szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 na najbliższe miesiące. Jeszcze pod koniec grudnia do kluczowych jednostek z zakresu ochrony zdrowia ma trafić pierwsza tura szczepionek. W kolejnych miesiącach do Polski ma docierać ok. 300 000 szczepionek miesięcznie. Przygotowania logistyczne do organizacji szczepień w szamotulskiej lecznicy  trwają od kilkunastu dni.

Korzystając z okazji, Dyrektor Szpitala wyraził wdzięczność wobec darczyńców wspierających jednostkę przez cały okres pandemii. Podkreślił znaczenie współpracy Władz Wojewódzkich, Powiatowych i Gminnych a także - z równą mocą - rolę lokalnych przedsiębiorców, stowarzyszeń, fundacji i osób prywatnych.

Życzeniami zdrowia i spokoju na Święta Bożego Narodzenia Beata Hanyżak, Starosta Szamotulski zakończyła wtorkowe spotkanie z przedstawicielami mediów.