Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Konkurs „Bezpieczny przedszkolak” organizowany w ramach (..)

Konkurs „Bezpieczny przedszkolak” organizowany w ramach akcji „ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO”.

3 Marca 2022

Jako partnerzy wydarzenia wraz z organizatorem: Komendą Powiatowa Policji w Szamotułach zachęcamy do udziału wszystkie przedszkola z Powiatu Szamotulskiego do udziału w konkursie „Bezpieczny przedszkolak”, który polega na przygotowaniu przez przedszkolaków filmu lub nagrania dźwiękowego dotyczącego jednego z czterech tematów:

1. Niebezpieczny nieznajomy- jak zachowywać się wobec osób obcych?
  2. Zgubiłem się! Co mam wtedy zrobić?
  3. Droga przez miasto/wieś… Jak się zachować, aby była bezpieczna?
  4. Policjant… Kim jest? W czym może Ci pomóc?

Celem akcji jest  popularyzacja wśród dzieci wiedzy na temat bezpieczeństwa i nauczenia ich radzenia sobie w sytuacjach stresowych lub niecodziennych.

Zasady udziału w konkursie:

- do konkursu może zgłosić się dziecko lub grupa dzieci w wieku przedszkolnym (zespół może liczyć maksymalnie 30 dzieci w grupie),

-zgłoszenia dokonuje opiekun,

-każda zgłoszona osoba może wykonać jeden spot filmowy lub nagranie dźwiękowe nie dłuższe niż 120 sekund.
Prace konkursowe należy złożyć osobiście w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach przy ul.  Polnej 3, 64-500 Szamotuły lub przesłać kurierem lub pocztą na wskazany adres, z dopiskiem KONKURS „ BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”. Do pracy należy dołączyć Kartę Zgłoszeniową oraz Oświadczenie.

Termin składania prac mija 18 marca

Jury Konkursowe będzie oceniać: zgodność utworu z tematyką, oryginalność, wartość merytoryczną, artystyczną oraz techniczną.

Najlepsze pracę zostaną nagrodzone.

Link do regulaminu i karty zgłoszeniowej:

Aktualności - Policja.pl - Portal polskiej Policji