Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Konkurs Drzewo Roku 2020

Konkurs Drzewo Roku 2020

8 Listopada 2019

Konkurs Drzewo Roku 2020

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to wspaniała okazja do pokazania innym swojego ukochanego i jedynego w swoim rodzaju drzewa. Udział w konkursie to także okazja na wypromowanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych swojego miejsca zamieszkania czy regionu. Na zgłoszenia Waszych ulubionych drzew do konkursu Drzewo Roku 2020 organizatorzy czekają do końca listopada tego roku.

Konkurs skierowany jest do wszystkich – osób indywidualnych, stowarzyszeń, regionalnych i lokalnych wspólnot mieszkańców, a także placówek oświatowych, urzędów administracji państwowej i samorządowej oraz instytucji.

Konkurs Drzewo Roku promuje postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukuje przykłady ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. Zaletą konkursu jest aktywizacja i konsolidacja lokalnej społeczności, wspólne działania na rzecz lokalnego środowiska. Konkurs wzmacnia świadomość ekologiczną i nasze związki z miejscem w którym żyjemy.

Jak mówi Pani Jolanta Migdał, koordynatorka akcji - organizatorzy nie szukają drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukają drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Jury konkursu – złożone ze specjalistów różnych dziedzin i miłośników drzew zarazem – do końca lutego 2020 wyłoni 16 finalistów, którzy będą walczyć o tytuł Drzewa Roku. Laureatem zostanie drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów internautów podczas czerwcowego głosowania. Zwycięskie drzewo będzie reprezentowało Polskę w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku 2021.

Więcej informacji, regulamin konkursuformularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie Święta Drzewa/ Drzewo Roku 2020.

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą do 30 listopada 2019 r. Drzewazgłoszone w poprzedniej edycji konkursu, które nie znalazły się w finale, mogą być zgłoszone po raz kolejny.

Na zdjęciu: Czarny Bez w Rzeszowie – Drzewo Roku 2018. Fot. Archiwum Klubu Gaja