Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Konkurs „I Ty Możesz Zapobiegać Przemocy!”

Konkurs „I Ty Możesz Zapobiegać Przemocy!”

8 Października 2024

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach oraz współorganizatorzy ogłaszają konkurs pod hasłem: „I ty możesz zapobiegać przemocy!”. Do włączenia się w akcję zapraszamy uczniów klas 6 - 8 szkół podstawowych oraz 1-4 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu szamotulskiego.

Celem jest popularyzacja właściwych zachowań, dotyczących zapobiegania przemocy w rodzinie, która wiąże się bardzo często z rożnego rodzaju uzależnieniami, a także przemocą rówieśniczą.

Tematem przewodnim prac konkursowych będzie hasło: „I ty możesz zapobiegać przemocy!”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie spotu, plakatu lub napisanie wiersza dotyczącego zapobiegania przemocy w rodzinie.

• Spot - praca konkursowa jest przekazywana przez uczestnika w wersji elektronicznej - na płycie CD/DVD - w rozdzielczości i jakości umożliwiającej jej ewentualne wykorzystanie do kampanii medialnej, w formacie MP4. Spot nie może przekraczać 60 sekund. Spot powinien być wykonany techniką cyfrową przy użyciu kamery video, telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego itp., w postaci jednego pliku video. Jedną pracę konkursową w postaci spotu mogą wykonać maksymalnie 3 osoby. Na kopercie z płytą musi być przyklejona karta zgłoszeniowa.
  • Plakat musi zostać wykonany w formacie MINIMUM A3 (może być większy) dowolną techniką. Na odwrocie pracy musi być przyklejona karta zgłoszeniowa. Jedną pracę konkursową w postaci plakatu może wykonać maksymalnie 1 osoba.
  • Wiersz musi być napisany w języku polskim, druk komputerowy. Na odwrocie pracy musi być przyklejona karta zgłoszeniowa. Jedną pracę konkursową w postaci wiersza może wykonać maksymalnie 1 osoba.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 15.11.2024 roku na adres:

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach

ul. Polna 3, 64-500 Szamotuły (z dopiskiem na kopercie „I ty możesz zapobiegać przemocy!”)

Konkurs jest wsparty przez Powiat Szamotulski.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie: KONKURS- "I TY MOŻESZ ZAPOBIEGAĆ PRZEMOCY" - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE - KPP Szamotuły (policja.gov.pl)

Konkurs „I Ty Możesz Zapobiegać Przemocy!”