Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Konkurs plastyczny "ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO"

Konkurs plastyczny "ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO"

1 Października 2024

Drodzy pierwszoklasiści z terenu powiatu szamotulskiego!

Zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym staniecie przed zadaniem zaprojektowania logo odblasku.

Jak co roku, tak i tym razem Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Szamotułach organizuje akcję pod hasłem „ODBLASKOWO - BEZWYPADKOWO”. W tym roku do działań przyłączył się też Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Akcja składać się będzie z dwóch konkursów plastycznych, z pogadanek prowadzonych przez policjantów oraz z wręczenia nagród.

Celem akcji jest propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad bezpieczeństwa podczas zabawy wśród najmłodszych dzieci z terenu powiatu szamotulskiego.

W związku z rozpoczęciem akcji, ogłaszamy więc pierwszy konkurs plastyczny pod hasłem: „ODBLASKOWO - BEZWYPADKOWO”.

Głównym zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie logo elementu odblaskowego (kształt i treść). Praca zwycięzcy będzie wzorem do opracowania elementu odblaskowego. Utworzony w ten sposób „odblask” w trakcie trwania akcji zostanie wręczony każdemu pierwszoklasiście z terenu powiatu szamotulskiego podczas pogadanek prowadzonych przez policjantów.

Specjalnie powołane jury konkursowe wybierze zwycięską pracę oraz przyzna wyróżnienia za najlepsze pomysły. Przy ocenianiu prac będą brane pod uwagę: pomysłowość, samodzielność wykonania, estetyka oraz możliwość wykorzystania pracy jako logo elementu odblaskowego.

Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni podczas finału akcji na początku 2025 roku. Nagrody dla uczestników konkursu oraz odblaski dla wszystkich pierwszaków zostały ufundowane przez Powiat Szamotulski.

Poniżej znajduje się regulamin konkursu:

REGULAMIN-ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO.pdf (pyrek.pl)

Konkurs plastyczny "ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO"