Kultura w drodze

30 Stycznia 2024

Do 29 lutego 2024 roku w Departamencie Kultury UMWW trwa nabór zgłoszeń do kolejnej edycji programu pt. „Kultura w drodze”. Dla Państwa to możliwość zaprezentowania koncertów lub spektakli przygotowanych przez różne instytucje kultury, takie jak Teatr Wielki im. S. Moniuszki w Poznaniu , Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus”, Polski Teatr Tańca, Poznański Chór Chłopięcy, Teatr Ósmego Dnia, Estrada Poznańska, Teatr Polski, Teatr Animacji, Filharmonia Poznańska im. Tadeusza Szeligowskiego, Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Wnioskodawcą może być wyłącznie jednostka samorządu terytorialnego z terenu województwa wielkopolskiego.

Celem programu „Kultura w drodze” jest między innymi poszerzenie kręgu odbiorców oferty repertuarowej wielkopolskich teatrów i instytucji muzycznych. Mieszkańcy mniejszych miejscowości będą mieć okazję zobaczenia spektakli wystawianych na dużych scenach.

Regulamin, wykaz prezentacji i inne informacje znajdziecie pod linkiem: https://kulturaupodstaw.pl/kultura-w-drodze-2023-zapraszamy-do-naboru-2/

Zachęcamy gminy i instytucje kultury do wzięcia udziału!