Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Lekcja muzealna w ramach grantu "W drodze do (..)

Lekcja muzealna w ramach grantu "W drodze do nowoczesności. Gdynia i Szamotuły w latach dwudziestych"

11 Lutego 2019

W ostatni wtorek (5 lutego) uczennice i uczniowie klasy 2d z Zespołu Szkół nr 1 w Szamotułach uczestniczyli w lekcji muzealnej. Pani kustosz Monika Romanowska-Pietrzak zaprosiła młodzież na wystawę "Własny dom złoto wart. Szamotuły w niepodległej". Celem wizyty na wystawie było zebranie informacji o rozwoju gospodarczym Szamotuł w latach dwudziestych XX wieku. To zadanie wynika z grantu, który szkoła otrzymała od NBP w ramach konkursu na stulecie niepodległości Polski. Młodzi ludzie zbierają informacje, wspomnienia oraz fotografie i publikacje omawiające rozwój szamotulskich firm w początkach niepodległości. Grupę projektowa przygotowuje też wyjazd do Gdyni by tam przyjrzeć się powstawaniu miasta. Po powrocie czeka nas opracowanie materiałów i ich zaprezentowanie.

Treść i zdjęcia: Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach