• tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Lekkoatletyczne sukcesy mieszkańców Powiatu Szamotulskiego

Lekkoatletyczne sukcesy mieszkańców Powiatu Szamotulskiego

14 Czerwca 2022

W minionym tygodniu odbyły się między innymi Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Wielkopolski U18 i U20 oraz  finał wojewódzki Czwartków Lekkoatletycznych!

Na Mistrzostwa Polski Seniorów w Suwałkach w dniach 9-11 czerwca wystartowało 4 mieszkańców naszego powiatu i każdy z nich wywalczył złoty medal:

- doskonale znany Piotr Lisek w skoku o tyczce,

- Adrianna Szóstak w trójskoku (zawodniczka uplasowała się także na 5 miejscu w skoku w dal),

- Tymoteusz Zimny w sztafecie 4x400 (zawodnik uzyskał 6 lokatę w biegu indywidualnym na 400m),

- Adrianna Janowicz- Półtorak w sztafecie 4x400m.

W Poznaniu 11-12 czerwca na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego U18 i U20 wystartowali zawodnicy Klubu Sportowego MKS „Baszta” Szamotuły, którzy wywalczyli 9 medali:

Wiktorii Knutowicz - złoto w skoku w dal (5,35 m), złoto w trójskoku (11,79m),

Natalia Wójcik- złoto w pchnięciu kulą 3 kg (12,16 m),

Sztafeta 4 x 100 m złoto (51,51s) w składzie: Małgorzata Magdziarz, Dominika Borowik, Hanna Biniakiewicz, Wiktoria Knutowicz,

Hanna Biniakiewicz- srebro w skoku wzwyż (145 cm), brąz w trójskoku (10,69m),

Piechota Małgorzata - srebro w  pchnięciu kulą 3 kg (11,21 m),

Dłużewska Jagoda- brąz w pchnięciu kulą (10,82 m),

Barwin Jakub- brąz w rzucie oszczepem 800g.

W Budzyniu, 9 czerwca odbył się finał wojewódzki Czwartków Lekkoatletycznych. Powiat Szamotulski reprezentowało w sumie 25 najmłodszych zawodników zawodników. Medale zdobyli następujący zawodnicy:

Złote:

- Alicja Bręczewska (SP nr 1 w Szamotułach) rzut piłeczką palantową (40 m),

- Nataszy Dobak (SP nr 3 w Szamotułach)pchnięcie kulą ( 9,96 m).

Srebrne:

-Aleksander Naturalny (SP w Kaźmierzu) w skoku w dal (4,60 m) i bieg na 60 m (8,14 s),

-Vladislav Riabchun - (SP Nowa Wieś) w skoku w dal (5,24 m) i w  biegu na 60 m ( 7,45 s.),

-Joanna Klorek (SP nr 2 w Szamotułach)  w biegu na 600 m (1:54,36 min),

Brąz wywalczyła Nadia Orlik (SP nr 1 Szamotuły) - sprinterka ukończyła bieg na 60 m (8,66 s).