Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Leśna Polana Edukacyjna w Radzynach już otwarta!

Leśna Polana Edukacyjna w Radzynach już otwarta!

29 Października 2019

Leśna Polana Edukacyjna w Radzynach już otwarta!

W miniony piątek 25 października, uroczyście otwarto w Radzynach nową Leśną Polanę Edukacyjną. Polana zlokalizowana jest w lesie przy ul. Głównej 16 i wchodzi w skład Gospodarstwa Agro Zalew.

Pomysł na to miejsce zrodził się w głowach członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Radzyny „Radzyńskie Zagajniki”, jako ubogacenie istniejącej już oferty turystycznej oraz stworzenie dodatkowej atrakcji w wiosce tematycznej.

Pracując nad koncepcją miejsca Stowarzyszenie współpracowało bezpośrednio z obecnym na ceremonii otwarcia dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu Panem Tomaszem Markiewiczem oraz Nadleśnictwem Pniewy. Pniewskie Nadleśnictwo wsparło też inwestycję finansowo.

Wszystkich miłośników przyrody serdecznie zachęcamy do odwiedzenia tego urokliwego miejsca!