Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/MKS Baszta Szamotuły z kolejnymi sukcesami!

MKS Baszta Szamotuły z kolejnymi sukcesami!

12 Września 2023

9 września w Szczecinie odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w lekkoatletyce. Zawodnicy klubu MKS Baszta Szamotuły uzyskali bardzo dobre wyniki. Z 12 reprezentantów klubu na szczególe wyróżnienie zasługuje Monika Dolińska, która pokazała wysoką formę co umożliwiło jej zdobycie dwóch złotych medali oraz kwalifikacje na mistrzostwa Polski młodzików, które odbędą się pod koniec września w Słubicach. Zawodniczka zdobyła dwa rekordy życiowe w pchnięciu kula 11.56m natomiast w rzucie dyskiem 32.67m. Należy również wymienić zawodników, którzy zdobyli wysokie lokaty oraz cenne punkty dla klubu:

Natasza Dobak - 4 miejsce w pchnięciu kulą oraz 10 miejsce w rzucie dyskiem

Tobiasz Libera - 11 miejsce w skoku w dal oraz 6 miejsce w wieloskoku

Maria Nowak- 9 miejsce w skoku wzwyż

Julia Hoffmann - 10 miejsce w skoku wzwyż

Joanna Klorek - 11 miejsce w biegu na 300m

W barwach klubu wystartowali również Aleksandra Rychła, Maria Król, Gabriela Nowak, Nadia Pielucha, Wiktoria Włodarczak oraz Agnieszka Binkowska.

Gratulacje dla wszystkich reprezentantów. Zawodnicy są podopiecznymi Janiny Zielińskiej, Dominiki Tomczak-Bachary oraz Krzysztofa Ungera.