Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Magiczna Noc Muzeów w Szamotułach

Magiczna Noc Muzeów w Szamotułach

21 Maja 2024

W miniony weekend mieszkańcy Szamotuł mieli okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu - Nocy Muzeów. Impreza, która w tym roku odbyła w aż 3 miejscach, przyciągnęła wielu chętnych, oferując bogaty program i niezapomniane wrażenia.

W Muzeum „Zamek Górków” odwiedzający mieli możliwość zwiedzania różnorodnych wystaw eksponatów. Natomiast w pobliskim Spichlerzu czekał na nich wernisaż prac Krzysztofa Kąkolewskiego, a także koncert Basi Szelągiewicz z zespołem.

W Bazylice miało miejsce zwiedzanie z przewodnikiem oraz koncert orkiestry kameralnej Szamotulskiego Towarzystwa Muzycznego.

Tuż obok odbył się festyn, na którym przy muzyce Kapeli Ludowej „Szamotuły” można było delektować się poczęstunkami i wziąć udział w loterii fantowej.

Na zakończenie przed północą w kinie „Halszka” uczestnicy obejrzeli film „Bękart” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a wszyscy obecni z wielkim entuzjazmem korzystali z wszystkich atrakcji i „odhaczali” kolejne miejsca harmonogramu.