Medalowo dla Szamotuł

8 Grudnia 2020

Turniej Karate w DopiewieW sobotę 5 grudnia zawodnicy Szamotulskiego Klubu Karate brali udział w dwóch turniejach rozgrywanych w Dopiewie. Pierwszy pod nazwą Turniej Młodych Mistrzów był skierowany do najmłodszych zawodników, dla których często był to pierwszy start w życiu.

Karatecy z Szamotuł wypadli tam znakomicie i zdobyli łącznie osiem medali.
W konkurencji kata srebro wywalczyła Nikola Mamet a brązowy medal Natalia Wodnik.
W konkurencji kihon złoto wywalczył Dominik Milkowski srebrne medale w swoich kategoriach wiekowych; Daniel Kwaśny, Zosia Pęczka i Zuzuia Emilś natomiast brązowe, Patryk Rychlewski i Witold Michalak.

Drugim Turniejem był Ogólnopolski Turniej Karate EMPI CUP. W zawodach tych wzięło udział ponad  trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy wywalczyli tam trzy medale. W konkurencji kata w kat U-12 srebrny medal wywalczyła Nikola Mamet a brązowy Helena Grafka. Helena zdobyła także brązowy medal w kategorii U- 10.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Źródło: Szamotulski Klub Karate