• Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Medalowy sukces szamotulskich karateków

Medalowy sukces szamotulskich karateków

26 Października 2021

W minioną niedzielę 24 października 2021 roku zawodnicy Szamotulskiego Klubu Karate brali udział w dwóch imprezach sportowych, które odbywały się w Mosinie. Były to Mistrzostwa Polskiej Unii Karate Masters oraz Turniej Młodych Talentów Karate. Mistrzostwa były skierowane do zawodników, którzy skończyli już co najmniej 35 rok życia. W tej konkurencji brał udział Przemysław Kukawka, który spisał się znakomicie i wywalczył złoty medal w konkurencji kata indywidualnego.
Nie gorzej zaprezentowali się także najmłodsi zawodnicy klubu, którzy pokazali, że mają talent do karate i wywalczyli łącznie aż 17 medali.
I tak w konkurencji kata drużynowego złoto wywalczyła drużyna w składzie; Helena Grafka, Nikola Mamet i Zosia Pięczka.
W kata indywidualnym: złoci medaliści to; Helena Grafka i Zosia Pięczka. Srebrni - Witek Michalak, Dominik Milkowski i Daniel Kwaśny. Brązowe medale wywalczyły; Nikola Mamet i Natalia Wodnik.
W konkurencji kihon; złoto zdobyli Patryk Rychlewski i Zuzia Elmiś a srebro Leon Pawlak.
W konkurencji kumie indywidualnego: brązowy medal wywalczył Witek Michalak.
Ostatnia konkurencja to tor sprawnościowy i tu pierwsze miejsce zajęły Zuzia Elmiś i Zosia Pięczka, drugie Helena Grafka i Witek Michalak a trzecie Nikola Mamet.

Wszystkim medalistom i uczestnikom gratulujemy.