Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Międzypokoleniowe spotkanie w Firmie Ster

Międzypokoleniowe spotkanie w Firmie Ster

19 Czerwca 2019

Firma Ster z siedzibą w Mutowie obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia swojej działalności. Z tej okazji 18.06.2019 r. na terenie zakładu produkcyjnego  zorganizowano  szczególne spotkanie. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, którzy są mieszkańcami naszego powiatu, ale jednocześnie  przedstawicielami różnych pokoleń. Na zaproszenie właścicieli Firmy - Beaty i Macieja Szymańskich odpowiedzieli m.in. Członkowie Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, podopieczni Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z Szamotuł, przybyli również  włodarze Powiatu i Miasta, pani Starosta Powiatu Szamotulskiego -Beata Hanyżak oraz  Wiceburmistrz Szamotuł- Dariusz Wachowiak.

Według pomysłodawców, spotkanie przedstawicieli różnych grup wiekowych miało posłużyć budowaniu relacji między „nowym” i „starym”, było wyrazem  szacunku do tego co przyniosła przeszłość oraz pokory do zmieniającego się świata.

Wydarzenie to stało się bardzo ciekawą okazją do dzielenia się anegdotami i opowieściami z życiorysu  płka pilota Hieronima Kowalskiego, który uraczył słuchaczy wieloma ciekawostkami. Punktami spotkania był również występ zespołu Jurad oraz zwiedzenie ciągu produkcyjnego i technologicznego firmy Ster. Przypomnijmy, że firma Ster to czołowy producent siedzeń i siedzisk do środków transportu publicznego, lider na rynku polskim i europejskim.

Przemiłym akcentem tego międzypokoleniowego spotkania stało się odznaczenie pani Beaty Szymańskiej, przez Wojewódzki Zarząd Kombatantów specjalnym orderem pamiątkowym z okazji 100 - lecie Niepodległej za inicjatywę społeczną i organizację tego szczególnego wydarzenia.

Zdjęcia: UMiG Szamotuły