• tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Mistrzostwa Polski w warcabach

Mistrzostwa Polski w warcabach

4 Lipca 2022

W dniach 26-30 czerwca w Boszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych, w których udział wzięli zawodnicy LUKS ''Gry Logiczne" we Wronkach.

Udział zawodników w mistrzostwach został dofinansowany przez Powiat Szamotulski.

Mistrzostwa rozpoczęły się turniejem w grze błyskawicznej z czasem 3min+2sek na posunięcie. Wspaniały debiut w zawodach zaliczył Marek Knioła, który zajął czwartą lokatę (premiowaną powołaniem do Kadry Narodowej).

Także swój debiut w turnieju tej rangi z najlepszymi zawodnikami kraju zaliczył Paweł Kulupa zajmując 25 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a 12 w kategorii Juniorów do lat 19 zdobywając 5 punktów. Ryszard Komorowicz zajął 26 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a 5 w kategorii Seniorów +50 zdobywając 4 punkty.

W grze klasycznej z czasem 45min+30sek na posunięcie, Marek Knioła zajął 14 pozycję. Jan Mamet w klasyfikacji ogólnej zajął 16 miejsce. W kategorii Seniorów +50 Pan Jan zajął 5 miejsce. Paweł Kulupa w klasyfikacji ogólnej zajął 20 miejsce, a w kategorii Juniorów do lat 19 uplasował się na 5 miejscu wyrabiając dodatkowo normę na IV kategorię warcabową.

W Juniorach do lat 13 w grze klasycznej z czasem 30min+30sek na posunięcie ogromną niespodziankę sprawił Wiktor Krela zdobywając brązowy medal w kategorii Juniorów do lat 8!!! Walka o podium była bardzo emocjonująca, o miejscach 2-4 decydowało wartościowanie.

Dzielnie w tej samej grupie wiekowej do ostatniego pionka walczyli Oskar Lewicki, który zajął 15 miejsce (8 punktów) i Eryk Niewiński zajmując miejsce 23 (5 punktów). W kategorii Juniorów do lat 13 Filip Krause żegnając się z tą kategorią wiekową zajął 18 miejsce (9 punktów), a debiutujący Szymon Lewicki zajął miejsce 21 (9 punktów).

W tym roku w starszej grupie wiekowej do lat 16 w kategorii Juniorek Julia Sobkowska zajmując 11 miejsce oraz w kategorii Juniorów Filip Maślona zajmując 16 miejsce.