Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w szachach szybkich - (..)

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w szachach szybkich - wyniki

16 Sierpnia 2023

13 sierpnia 2023 r. w świetlicy Gaju Małego odbył się Turniej Szachowy ”Skoczki” zorganizowane przez ULKS „Skoczki” Słopanowo. W jego ramach rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Szachach Szybkich. Zawody zostały wsparte przez Powiat Szamotulski.

Rozgrywki do których stanęli zawodnicy z klubów z całej Polski: KSZ Lech-WSUS Poznań, KS Gryf Szczecin, KS Korona Zakrzewo, LKS” Piast” Śrem, AZS Poznań, KTS Kalisz, UMKS „Na Pięterku” Poznań, KS 1920Mosina, UKS GCK  Sękowo ,UKS” Gambit” BUCZ, UKS SZACH Wolsztyn i gospodarze ULKS „ Skoczki” w Słopanowie , podzielone były na dwie grupy turniejowe.

Pierwszą stanowili juniorzy do lat 14 , drugą starsi, bardziej doświadczeni  i utytułowani zawodnicy. W turnieju oprócz klubowiczów, zagrali także zawodnicy niezrzeszeni. Powiat szamotulski reprezentowany był przez  23 zawodników.

Juniorzy zagrali 6 rund w czasie 30 min dla zawodnika na partię, starsi tempem 10min+5 sek. za ruch. Szamotulscy szachiści , rozgrywając kolejne partie, zbierali punkty zarówno do turnieju ”Skoczki” jak  i do Mistrzostw Powiatu.

Wyniki:

Juniorzy: I m Mikołaj Pyda ,  II m Adam Przybysz, III m Jan Kruszona.

Open A: I m Cezary Fliger , II m Sebastian Krugiołk, III m Bartosz Ćwikliński.

Nad stroną sportową  czuwał arbiter klasy międzynarodowej pani Dorota Sikorska.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy oraz dziękujemy za miłą i sportową atmosferę!