Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek Szamotuły 2019 (..)

Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek Szamotuły 2019 zakończone

6 Marca 2019

Od soboty, przez dwa dni, w hali sportowej „Szamotulanka”, odbywał się Finał o Mistrzostwo Wielkopolski w Piłce Siatkowej Młodziczek.

W niedzielny wieczór rozegrano mecz finałowy tych mistrzostw, w którym zespół KS ASBL z Piły zmierzył się z gospodyniami turnieju, tj. UKS „SZAMOTULANIN”. Po zaciętym spotkaniu, górą były zawodniczki z Piły, które pokonały rówieśniczki z Szamotuł  2:1 (25:22, 11:25, 15:13). Podczas meczu finałowego, hala „Szamotulanka” pękała w szwach - meczowi towarzyszyło ogromne zainteresowanie ze strony rodziców, kibiców koleżanek i kolegów.

Gospodynie, nieco stremowane, szybko dały odskoczyć rywalkom, a poza tym, popełniały błędy w przyjęciu, a w szczególności w zagrywce, co było konsekwencją przegranej w pierwszym secie.

Do drugiego seta nasze zawodniczki przystąpiły bardzo skoncentrowane, co przyniosło niesamowity rezultat. Szamotulanin dosłownie zmiótł rywalki wygrywając 25:11 co doprowadziło do seta decydującego. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie wynikiem 15:13 drużyna z Piły pokonała gospodynie i tym samym została Mistrzem Wielkopolski w kategorii Młodziczki. Tym samym siatkarki „Szamotulanina” zostały Wicemistrzyniami Wielkopolski! Jest to ogromny sukces młodych siatkarek „Szamotulanina”, który reprezentować będzie nasze Miasto, Powiat i Województwo w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Świeciu w dniach 22-24.03.2019 r.

Po ostatnim gwizdku sędziów odbyło się oficjalne zakończenie turnieju i ogłoszone zostały oficjalne wyniki drużynowe oraz  wyróżnienia indywidualne:

I miejsce ASBL Piła

II miejsce UKS Szamotulanin Szamotuły

III miejsce ENEA Energetyk Poznań

IV miejsce UKS 17 Kalisz

V miejsce SPS Volley Piła

VI miejsce UKS ŚRODA Środa Wlkp.

Organizatorzy imprezy - UKS „Szamotulanin” oraz Zespół Szkół nr 1 w Szamotułach, przyznali też nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek w każdym zespole. Nagrody otrzymały: Weronika Pogorzelska (SPS "Volley" Piła), Adrianna Antkowiak (ENEA "Energetyk" Poznań), Barbara Najda (KS ASBL Piła), Zuzanna Pieniak (UKS "Szamotulanin") oraz Dominika Rataj (UKS 17 Kalisz).

Organizatorzy i trenerzy wybrali również złotą szóstkę całego turnieju. Miano to otrzymały:

• najlepsza libero -  Oliwia Bąkowska reprezentująca gospodynie,
  • najlepsza rozgrywająca - Julianna Nowosad (KS ASBL Piła),
  • najlepsza przyjmująca - Olga Kędziora („Szamotulanin”),
  • najlepsza blokująca - Zofia  Majsnerska (ENEA Energetyk Poznań),
  • najlepsza atakująca została - Maja Korkowicz (KS ASBL Piła),
  • MVP turnieju została Amelia Podpora  (KS ASBL Piła).

Wszystkie w/w zawodniczki otrzymały pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe oraz moc gratulacji i życzeń od przedstawicieli Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, organizatorów oraz szamotulskich samorządowców.

Na wielkie słowa uznania zasłużyli działacze UKS Szamotulanin wraz z rodzicami za świetną organizację całego turnieju, wspieranego przez Powiat Szamotulski.

Warto nadmienić, że w tym samym czasie Młodzicy UKS „Szamotulanin” w Finałowym Turnieju w Krotoszynie wywalczyli brązowy medal i w ćwierćfinale Mistrzostw Polski będą reprezentować nasz region w Kołobrzegu.

Tekst, zdjęcia: Ryszard Frąckowiak - Sekretarz Klubu