Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Na Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Szamotułach (..)

Na Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Szamotułach trafił nowy sprzęt

6 Lutego 2019

otwarta walizka ze sprzętem medycznym

Mali pacjenci Oddziału Dziecięcego SP ZOZ w Szamotułach mogą już korzystać z nowego Holtera  24-godzinnego oraz rejestratora EKG. Zakupiony sprzęt przyspieszy diagnostykę oraz hospitalizację najmłodszych pacjentów Szpitala. Oba aparaty zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Gminy Szamotuły. Łączny koszt wymienionych aparatów to 16 551,40 zł.

Aktualnie coraz więcej dzieci, nie tylko nastoletnich, ale również z młodszych grup wiekowych, choruje na nadciśnienie tętnicze. Dotychczas, aby zdiagnozować tego rodzaju przypadłości, Oddział Dziecięcy korzystał z uprzejmości Oddziału Wewnętrznego, który wypożyczał sprzęty dla małych pacjentów. Teraz, dzięki nowemu Holterowi oraz rejestratorowi EKG, możliwa jest sprawna i szybka diagnostyka zaburzeń rytmu serca również u pacjentów poniżej 10 roku życia.

zdjęcie: SP ZOZ w Szamotułach