Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Nagrody w konkursie "Moja mała Ojczyzna-Powstanie (..)

Nagrody w konkursie "Moja mała Ojczyzna-Powstanie Wielkopolskie oczami uczniów, nauczycieli, rodziców i dziadków" rozdane

2 Czerwca 2021

Nagrody w konkursie "Moja mała Ojczyzna - Powstanie Wielkopolskie oczami uczniów, nauczycieli, rodziców i dziadków" rozdane.

Wczoraj, tj. 1 czerwca br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szamotułach, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wręczyła nagrody w konkursie pod tytułem „Moja mała Ojczyzna - Powstanie Wielkopolskie oczami uczniów, nauczycieli, rodziców i dziadków”. W projekt zaangażowali  się uczniowie różnych szkół z Powiatu Szamotulskiego. Przypomnijmy, że na profilu ZS Nr 1 z Wronek, cyklicznie pojawiały się posty związane z Powstaniem. Prezentowane były filmiki, na których przedstawiciele różnych grup społecznych przedstawili wspomnienia o swoich przodkach lub wydarzenia związane z powstaniem. Konkurs adresowany był do uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej i klas 1 Szkoły Ponadpodstawowej. Rywalizacja toczyła się w 2 kategoriach:

- filmik prezentujący zwyczajnych uczestników Powstania lub miejsca, wydarzenia związane z Powstaniem,

- zdjęcia prezentujące pamiątki rodzinne z Powstania.

Dodatkowo użytkownicy Facebooka mogli wybrać filmik, który najbardziej im się spodobał i oddać na niego swój głos w postaci „lajka”.

Nagrodzeni:

1. W kategorii filmik:

I Mateusz Pruchniewski - ZS nr 1 Wronki

II Zofia Michalak - SP nr 3 Szamotuły oraz Filip Rys - ZS nr 1 Wronki

III Jakub Krych i Dawid Grencel - ZS nr 1 Wronki

Wyróżnienie dla Kacpra Muli - ZS nr 1 Wronki

1. W kategorii zdjęcia:

I Julia Strzelecka - SP Pniewy oraz Martyna Rusinek - SP Biezdrowo

II Maksymilian Misiewicz - ZS nr 1 Wronki

III Piotr Banach - SP Pniewy

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Brzoska - LO Pniewy, Jakub Kląskała, Piotr Matysik i Maksymilian Sokółka - ZS nr 1 Wronki. „Nagrody publiczności” trafiły do Jakuba Krycha i Dawida Grenceal z największą liczbą polubień.