Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Narada dyrektorów szkół powiatowych

Narada dyrektorów szkół powiatowych

29 Sierpnia 2022

Koniec sierpnia to czas intensywnej pracy w oświacie. W piatek tj. 26 sierpnia 2022 r. odbyła się narada dyrektorów szkół prowadzonych przez Powiat Szamotulski ze Starostą Szamotulskim Beatą Hanyżak oraz Wicestarostą Szamotulskim Rafałem Zimny. Głównym tematem rozmów była organizacja roku szkolnego 2022/2023 oraz wdrożenie nowych przepisów.

Wyzwaniem przed którym stoją szkoły ponadpodstawowe jest rekrutacja uczniów z tzw. „półtora rocznika” czyli dzieci urodzonych w roku 2007 i 2008.

Omówiono także wdrażanie nowych regulacji dotyczących zatrudniania, oceniania i awansowania nauczycieli w tym specjalistów (pedagogów, psychologów, terapeutów itd.) związanych ze zmianą ustawy o karcie nauczyciela.

Na koniec przedstawiono warunki kształcenia obywateli Ukrainy w szkołach prowadzonych przez nasz powiat.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Szamotulskiego i dyrektorzy szkół prowadzonych przez powiat szamotulski