Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Narodowe Czytanie w Szamotułach

Narodowe Czytanie w Szamotułach

11 Września 2023

Dnia 8 września w parku przy Muzeum Zamek Górków uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach pod opieką Izabeli Matuszewskiej-Mirek zapoznali wszystkich obecnych z fragmentem powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Najpierw przybliżono postać autorki, Elizy Orzeszkowej, a następnie uczniowie odczytali zakończenie historii Justyny Orzelskiej i Jana Bohatyrowicza wcielając się w poszczególnych bohaterów. Dodatkową atrakcją było rozwiązywanie quizu o "Nad Niemnem", który w tym tygodniu można było wypełnić w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły oraz układanie rustykalnych bukietów z polnych kwiatów.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu - Filia w Szamotułach, natomiast partnerami - Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach wraz z Muzeum Zamek Górków.