Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Nowa karetka w Powiecie Szamotulskim

Nowa karetka w Powiecie Szamotulskim

15 Marca 2024

Zwiększa się liczba karetek Szpitala Powiatowego w Szamotułach. 13 marca odbyło się oficjalne przekazanie nowego pojazdu, który będzie służył pacjentom w zespołach ratownictwa medycznego. Ambulans został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Oprócz podstawowego wyposażenia na pokładzie znalazł się m.in.: wideolaryngoskop i urządzenie do bezpiecznego oczyszczania powietrza w karetce z wirusów i bakterii.

Starosta Szamotulski Beata Hanyżak przekazała kierowcom ratownikom klucze do pojazdu. Obecni byli również: Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny, członkowie Zarządu Andrzej Grzeszczyk, Maciej Trąbczyński i Kazimierz Michalak, Przewodniczący Rady Powiatu Radosław Łanoszka, Przewodniczący Komisji Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Rady Powiatu Szamotulskiego Michał Karwacki.

Środki na zakup uzyskano z Budżetu Państwa. Dotacja wyniosła 600 tys. złotych, 15 tysięcy złotych dołożył szpital.