Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Nowe zasady przyznawania patronatów Starosty Szamotulskiego

Nowe zasady przyznawania patronatów Starosty Szamotulskiego

20 Grudnia 2019

Nowe zasady przyznawania patronatów Starosty Szamotulskiego

Już od stycznia w szamotulskim Starostwie Powiatowym obowiązywać będą nowe zasady przyznawania patronatów Starosty Szamotulskiego.

Starosta wraz z Wydziałem Rozwoju i Informacji Europejskiej przygotowuje zarządzenie, na mocy którego wprowadzony zostanie Regulamin przyznawania patronatów. Ma on na celu określenie procedur, które pozwolą na sprawny przepływ informacji między Organizatorem imprezy a Starostwem, ułatwią prowadzenia kalendarza imprez, a także jednoznacznie wskażą obowiązki obu stron.

Zgodnie z nowym Regulaminem Organizator przedsięwzięcia ubiegający się o przyznanie patronatu honorowego Starosty Szamotulskiego zobowiązany będzie do wypełnienia wniosku i dostarczenia go do siedziby Starostwa 30 dni przed planowaną imprezą. Wniosek można będzie składać zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej (mailem).

Decyzja o przyznaniu patronatu przekazywana będzie Organizatorowi w formie pisemnej.

Regulamin przewiduje również zobowiązanie Organizatora imprezy do poinformowania uczestników wydarzenia o przyznanym patronacie, umieszczenia herbu lub logotypu na materiałach promocyjnych oraz dostarczenia informacji prasowej do siedziby Starostwa w ciągu 3 dni od daty zakończenia przedsięwzięcia.