Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Nowy projekt "Caffe Brzechwa"

Nowy projekt "Caffe Brzechwa"

28 Lutego 2023

Od września 2022 r. klasa  Szkoły Przysposabiającej do Pracy rozpoczęła realizację projektu "Caffe Brzechwa" - czyli utworzenia kawiarenki szkolnej dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Raz w miesiącu w holu szkoły czynna jest kawiarenka, w której serwowane są dania przygotowane przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, a klientami kawiarenki są zaproszeni goście: uczniowie szkoły podstawowej, pracownicy, nauczyciele.

W ubiegłym tygodniu w takim miłym spotkaniu wzięła udział Starosta Szamotulski Beata Hanyżak.

Celem projektu jest rozwijanie samodzielności uczniów i umiejętności zawodowych, wdrażanie podstaw racjonalnego odżywiania, higieny przyrządzania posiłków, rozwijanie umiejętności korzystania z książek kucharskich  oraz kształcenie wyobraźni twórczej i pomysłowości.
Uczniowie realizujący projekt samodzielnie stworzyli karty menu, dokonali  potrzebnych zakupów (naczynia, serwetki, sztućce), ustalili swoje role (kucharz, kelner, pomoc kuchenna), zaprojektowali logo oraz zaproszenia.

Gratulujemy kolejnej wspaniałej inicjatywy!