Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Nowy sprzęt dla KPPSP w Szamotułach

Nowy sprzęt dla KPPSP w Szamotułach

4 Grudnia 2020

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środkom finansowym przekazanym przez Powiat Szamotulski, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach mogą cieszyć się z posiadania nowego sprzętu. Do siedziby komendy trafiły namiot pneumatyczny, przyczepka do przewozu sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz aparaty  powietrzne. Będą one  służyć  strażakom w akcjach związanych z usuwaniem awarii, interwencjach prowadzonych w związku z wystąpieniem trudnych zjawisk atmosferycznych oraz likwidacją skutków ewentualnych katastrof.

Łączna kwota  przeznaczona na zakup ww sprzętu wynosi 97.630,00 zł, z czego 53.130,00  zł sfinansowane zostało ze środków WFOŚiGW, natomiast 44 500 zł stanowią środki pochodzące z budżetu Powiatu Szamotulskiego.

sprzęt gaśniczy