Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Nowy wóz strażacki dla OSP w Otorowie

Nowy wóz strażacki dla OSP w Otorowie

5 Kwietnia 2023

We wtorek 5 kwietnia, w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński wręczył promesy na zakup samochodów ratowniczo - gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, dotacji dla Systemu Ratowniczo Gaśniczego oraz środków samorządowych. Fundusze otrzymały OSP z terenu Powiatu Nowotomyskiego, Obornickiego, Wolsztyńskiego oraz Szamotulskiego.
Promesę o wartości 950 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego odebrał przedstawiciel OSP Otorowo w towarzystwie Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak i Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka. Inwestycja zostanie sfinalizowana w 2023 r. Gratulujemy druhom OSP Otorowo i życzymy szybkiej realizacji oraz zadowolenia z użytkowania nowego sprzętu.